Jak stworzyć wartościowy kurs online i na nim zarobić?

with 3 komentarze
sobota, 24 października 2015 r.

Wykład Eweliny Muc na Festiwalu Progressteron

W sobotę byłam na wykładzie założycielki edukacyjnego serwisu Girls Who WordPress, bardzo popularnego forum wiedzy i społeczności dla przedsiębiorczych kobiet, chcących samodzielnie projektować strony internetowe, tworzyć platformy wiedzy, a przede wszystkim nie bać się samodzielnej przygody z www i Wordpressem. Ewelina jest także autorką kursu online ”Wordpress dla zielonych”, dzięki któremu właśnie samodzielnie tworzę tę stronę zawszeaktywna.pl - mam nadzieję, że widać, że kurs jest skuteczny 🙂

Ewelina przekonywała, że kurs online to nowoczesny i niezwykle efektywny mechanizm do przekazywania wiedzy eksperckiej za pomocą Internetu, przeważnie na stronie internetowej. Kurs online nie wymaga spotkań, wynajmowania sal czy bukowania terminów. Wystarczy, że klienci mają komputer lub tablet oraz Internet i mogą zacząć naukę. Każdy uczy się wtedy kiedy chce. Uczestnicy kursu online mają dostęp do materiałów w każdym miejscu na świecie. 

Na przykładzie swojego kursu WordPress dla Zielonych Ewelina opowiadała, jak konstruować kurs, który osiągnie sukces. Pokazywała proste kroki, które pozwolą ocenić czy masz już materiał na kurs, ile trwają prace nad kursem, jak przygotować program, jak go wycenić i jak dobrze zarobić. Pokazywała na slajdach swoje stanowisko operatorskie i urządzenia jakie wykorzystywała do produkcji filmów na kursie, a jest ich tam aż 80! Opowiadała jak dużo pracy włożyła w przygotowanie kursu, jak opracowywała skrypty do każdego nagrania i z jakich programów korzystała w pracy. Kładła nacisk na pilnowanie budżetu i obsługę klienta.

Ewelina przekazała nam dużo praktycznej wiedzy. Aż szkoda, że wykład trwał tylko 45 minut.

strona kursu WP dla Zielonych

Ewa