Jak stworzyć wartościowy kurs online i na nim zarobić?

with 3 komentarze
sobota, 24 października 2015 r.

Wykład Eweliny Muc na Festiwalu Progressteron

W sobotę byłam na wykładzie założycielki edukacyjnego serwisu Girls Who WordPress, bardzo popularnego forum wiedzy i społeczności dla przedsiębiorczych kobiet, chcących samodzielnie projektować strony internetowe, tworzyć platformy wiedzy, a przede wszystkim nie bać się samodzielnej przygody z www i Wordpressem. Ewelina jest także autorką kursu online ”Wordpress dla zielonych”, dzięki któremu właśnie samodzielnie tworzę tę stronę zawszeaktywna.pl - mam nadzieję, że widać, że kurs jest skuteczny 🙂

Ewelina przekonywała, że kurs online to nowoczesny i niezwykle efektywny mechanizm do przekazywania wiedzy eksperckiej za pomocą Internetu, przeważnie na stronie internetowej. Kurs online nie wymaga spotkań, wynajmowania sal czy bukowania terminów. Wystarczy, że klienci mają komputer lub tablet oraz Internet i mogą zacząć naukę. Każdy uczy się wtedy kiedy chce. Uczestnicy kursu online mają dostęp do materiałów w każdym miejscu na świecie. 

Na przykładzie swojego kursu WordPress dla Zielonych Ewelina opowiadała, jak konstruować kurs, który osiągnie sukces. Pokazywała proste kroki, które pozwolą ocenić czy masz już materiał na kurs, ile trwają prace nad kursem, jak przygotować program, jak go wycenić i jak dobrze zarobić. Pokazywała na slajdach swoje stanowisko operatorskie i urządzenia jakie wykorzystywała do produkcji filmów na kursie, a jest ich tam aż 80! Opowiadała jak dużo pracy włożyła w przygotowanie kursu, jak opracowywała skrypty do każdego nagrania i z jakich programów korzystała w pracy. Kładła nacisk na pilnowanie budżetu i obsługę klienta.

Ewelina przekazała nam dużo praktycznej wiedzy. Aż szkoda, że wykład trwał tylko 45 minut.

strona kursu WP dla Zielonych

Ewa

3 Odpowiedzi

 1. Violetta Cieśla
  |

  Zastanawiałam się nad tym kursem od Eweliny „WordPress dla zielonych”. Od 05 czerwca zaczęła się kolejna edycja, ale zdecydowałam się że, jak co, to zapisze się na koleją jesienią. Zastanawiałam się czy warto???? A tu wchodzę na Twoją stronę, buszuję sobie po wpisach i czytam, że Ty taka zdolna jesteś dzięki Ewelinie…:)) Mogłabyś dla zachęty napisać jak wygląda ten kurs i jak długo masz dostęp do panelu od chwili zapisania się na zajęcia??

  • Ewa
   |

   Violu,
   Kurs Eweliny polecam szczerze! Jest dla tych co nie rozumieją slangu informatycznego i są całkiem zieloni w WordPressie. Ewelina ma spokojny, miły głos, ładnie mówi, wyjaśnia wszystko prostym językiem krok po kroku i pokazuje na slajdach gdzie kliknąć, co wpisać. I tak razem z Eweliną tworzy się stronę.
   Dostęp do kursu masz przez rok. Ja sobie wykupiłam dodatkowo dostęp na kolejny rok, bo kurs ciągle się zmienia, aktualizuje, rośnie, dochodzą nowe tematy, webinary, materiały.
   O szczegółach dużo jest na https://wpdlazielonych.pl, a strony zrobione przez kursantów można zobaczyć tutaj: https://wpdlazielonych.pl/strony-na-kursie/. Moja też tam jest 🙂
   Ale przecież Ty masz swoją ładną stronę, więc po co Ci kurs?
   Ewa

   • Violetta Cieśla
    |

    Ewciu,

    niby mam własną stronę ale przy jej tworzeniu pomagał mi brat…:) Od września, jak dobrze pójdzie, założę firmę i wtedy nie zawsze będę mogła liczyć na brata, a mogą być takie sytuacje, że ta wiedza będzie potrzebna. Do tej pory moje umiejętności o WordPressie czerpię z https://strefakursow.pl/, mają bardzo fajną bazę różnych kursów za bardzo przystępne ceny.
    Pozdrawiam serdecznie Viola

Komentarze zostały wyłączone.