prowadzę blog ekspercki

with Brak komentarzy
piątek, 19 sierpnia 2016 r.

Zgodnie z planem, o którym pisałam TUTAJ nauczyłam się robić strony internetowe na WordPressie. Strona jest niezbędna do prowadzenia działaności - tak przynajmniej się wydaje na pierwszy rzut oka. No, bo jak bez strony www pokazać się światu? A bez pokazania się światu nie ma szansy na sprzedanie czegokolwiek. No więc zaczęłam od zrobienia

strony www

Ta pierwsza strona to właśnie zawszeaktywna.pl, w założeniach będąca platformą aktywizacji kobiet 50+.

Rozglądając się za ciekawymi szkoleniami dotyczącymi przedsiębiorczości zrobiłam kurs "Jak założyć własną firmę?" na stronie www.akademiaparp.gov.pl. Kurs zajął mi kilka tygodni pracy i teoretycznie przygotował do założenia działalności. Tylko, że z wielu pomysłów nie mogłyśmy wybrać tego, w który wszystkie trzy chciałybyśmy się zaangażować. Cały czas nie wiedziałyśmy, co chcemy w życiu robić.

Szukając swojej drogi natknęłam się na szkolenie "Ryzyko w działalności gospodarczej" na stronie Akademii PARP. Byłam ciekawa, czego, w poniekąd znanym mi temacie, uczą. I okazało się, że kurs zrobiłam w 2 godziny, wszystko wiedziałam i nawet znalazłam kilka błędów czy nieścisłości. Dało mi to do myślenia. Również wszelkie nasze rozmowy prowadziły do tego, że powinnyśmy robić to na czym się znamy.

I tak stworzyłam stronę www.rozumiemOWU.pl i zaczęłam pisać

blog ekspercki

Wcześniej w pracy zdarzało mi się pisać artykuły do prasy, sprawdzałam teksty na stronę firmową, prywatnie też napisałam już kilka blogów z relacjami z wypraw rowerowych. Pisanie nie sprawiało mi problemu, wręcz przeciwnie - szło mi łatwo i z przyjemnością.

Po roku dzielenia się swoją specjalistyczną wiedzą w temacie ubezpieczeń należności mogę podsumować skutki tej decyzji.

zalety pisania bloga

  1. Pisanie bloga uczy gromadzenia i analizowania materiałów, przystępnego formułowania myśli, pisania spójnych i logicznych tekstów, systematyczności, cierpliwości, wytrwałości (dlaczego nikt tego nie czyta?!?), pokory (gdzie ci klienci?), rozwija zainteresowanie i sprzyja pogłębianiu wiedzy,  zobowiązuje do śledzenia informacji bieżących i aktualnych wydarzeń i analiz z tematyki w blogu poruszanej, mobilizuje do uczenia się marketingu i promocji w innych mediach (Facebook, LinkedIn).
  2. Pisanie bloga promuje autora jako specjalistę, eksperta w danej dziedzinie.
  3. Pisanie bloga pomaga

znaleźć pracę

Mimo, że nie to było moim celem, to dzięki pisaniu bloga zainteresowałam pracodawcę moją ofertą pracy. Jestem przekonana, że blog www.rozumiemOWU.pl pomógł mi znaleźć etat. 

Wyobrażam sobie, że pracodawca szukając pracownika z określoną wiedzą łatwiej uwierzy, że ten taką posiada, czytając artykuły na jego blogu. Dodatkowo blog świadczy o zaangażowaniu i zainteresowaniu poruszaną tematyką, o systematyczności i profesjonalnym podejściu do obowiązków, o umiejętności precyzyjnego przekazywania myśli, podejściu analitycznym itd. Poza tym wytrąca pracodawcy argument, że osoba 50+ nie radzi sobie z komputerem 🙂

Myślałam, że blog przyniesie mi pracę w postaci konsultacji, szkoleń, analiz, które oferuję przedsiębiorcom. Niestety z tym nie było tak łatwo. Zainteresowanie blogiem nie przerodziło się w pieniądze za oferowane przeze mnie usługi. Natomiast, to co mnie zaskoczyło, zainteresowało specjalistów ubezpieczeń należności i zarządzania należnościami i daje nadzieję na współpracę właśnie z nimi. Może uda mi się wypromować moje nazwisko i zarobić na publikowaniu tekstów na  ich stronach blogowych czy na wspólnym prowadzeniu szkoleń pod ich marką.  

W sieci można znaleźć wiele porad jak

zarobić na blogowaniu

Pomysłów na zarabianie na blogu jest mnóstwo, a kluczem do sukcesu jest duża liczba odwiedzających i komentujących wpisy blogowe. Polecam zapoznanie się z raportem "Zarobki polskich blogerów i wydawców portali - wyniki ankiety" i tekstem na blogu Michała Szafrańskiego "Poradnik jak zarabiać na blogu i współpracować z firmami".  Ale, jak widać po moim blogu, nie tylko duża publiczność może przynieść pracę i pieniądze. Z pewnością jednak zaprocentuje rzetelność, systematyczność i cierpliwość.

Polecam jeszcze artykuł Jak zbudować swój autorytet i wykreować się na eksperta na blogu E-biznes krok po kroku.

 

Czy Ty prowadzisz bloga? Czy udaje Ci się na nim zarobić?

 

Ewa

 

 

 

 

 

Komentarze zostały wyłączone.