PROGRESSteron

with Brak komentarzy
Agata Dutkowska - portret z kubeczkiem Latającej Szkoły
Małgorzata Żukowska
Ewelina Muc
Urszula Phelep
sobota, 24 października 2015 r.

Wykłady (i nie tylko...) na Festiwalu Progressteron

W sobotę byłam na trzech wykładach Festiwalu Progressteron - w Warszawie Festiwal trwa od 9 października do 8 listopada 2015 roku. Spotkania, w których uczestniczyłam  odbywały się w Splocie Artystycznym przy ul. Śniadeckich 17.

Festiwal Progressteron to dziesiątki warsztatów rozwoju osobistego i twórczej rozrywki dla kobiet, tysiące inspirujących rozmów, niepowtarzalna atmosfera, a przede wszystkim spotkania, które zmieniły pozytywnie życie już niejednej z uczestniczących w nich kobiet.

PROGRESSteron organizowany jest od 12 lat z wielkiej pasji do rozwoju osobistego, inspirowania i wspierania kobiet. Dotychczas w Festiwalu uczestniczyło 80 000 osób. Festiwal daje możliwość skorzystanie w krótkim czasie z bogactwa rozwojowych propozycji na najwyższym poziomie. To także inspiracja do rozwoju, twórcza rozrywka i krok dalej - nauka konkretnych umiejętności osobistych, przydatnych każdej kobiecie.

Z setek ofert szkoleniowych dostępnych na polskim rynku wybieramy te, które nas kręcą i na które same chcemy pójść - mówią organizatorki. Jesteśmy praktykami rozwoju, trenerkami i autorkami nowatorskich projektów dla kobiet. Każda z nas ma wieloletnie osobiste doświadczenie rozwojowe.

Warszawskie spotkania podzielone były na kilka bloków:

 • poznaj siebie
 • komunikacja przyszłości
 • miłość w 21 wieku
 • mogę więcej
 • niezbędnik kobiety przedsiębiorczej
 • slow&flow
 • ciało i seks
 • kobiety dla lepszego świata
 • ja w cyfrowym świecie
 • wolne dzieci, szczęśliwi rodzice
 • i wydarzenia towarzyszące

My z Kasią uczestniczyłyśmy w wykładach z niezbędnika kobiety przedsiębiorczej, których tematyka obracała się wokół własnej firmy i kobiecego biznesu. "Masz własną firmę? Myślisz o jej założeniu? Chcesz poznać tajniki content marketingu, budowania nowoczesnej marki czy zarabiania na biznesie, który ma sens? Jesteś pasjonatką, twórczynią, wspierasz innych i jednocześnie potrzebują narzędzi, które pomogą Ci rozkwitnąć biznesowo? Zapraszamy także te z Was, które pracują u siebie lub na etacie - jeśli chcesz budować zdrowe relacje z pieniędzmi, zaprosić obfitość do swojego życia i zadbać o swoją niezależność finansową, mamy dla Ciebie sporo inspiracji!" - tak zachęcano kobiety do uczestnictwa w warsztatach i wykładach.

Relację z webinara "Jak znaleźć pomysł na kobiecy biznes?" Agaty Dutkowskiej, który również odbył się w ramach Festiwalu zamieściłam tutaj.

Pomagam i prosperuję. Budowanie zarabiającego biznesu rozwojowego. - to temat wykładu Małgorzaty Żukowskiej

Wykład Eweliny Muc był o tym Jak stworzyć wartościowy kurs online i na nim zarobić?

Ula Phelep uczyła nas Jak promować własną działalność biznesową i blogową w Internecie?

Wszystkie te spotkania były bardzo inspirujące i wiele można było się nauczyć. Ja szczególnie byłam zadowolona z wykładu Eweliny Muc, której kurs WordPress dla zielonych właśnie pomaga mi tworzyć tę stronę internetową. 

Po wykładach spotkałyśmy się już całkiem prywatnie i towarzysko w kawiarni Państwomiasto*). Był nas cały tłum - około 40 kobiet, w większości młodych (chyba byłam najstarsza :). W ogólnym jazgocie udało mi się porozmawiać z kilkoma dziewczynami, które blogują, prowadzą własne firmy, pomagają, podróżują, organizują, zarabiają, dzielą się wiedzą itd. Porozmawiałam również bardzo sympatycznie z moją mentorką wordpressową - Eweliną.

Było super! Wróciłam do domu koło północy prawie piechotą (na obcasach...), bo akurat na stadionie coś się działo i Al. Jerozolimskie były zamknięte dla komunikacji miejskiej. 

Ewa

*) "Państwomiasto przy ul. Andersa 29 to połączenie miejsca do spotkań, miejsca do pracy i miejsca do debat – znajdziesz u nas kawiarnię, salę konferencyjną, pokoje warsztatowe oraz biurka w przestrzeniach wspólnych."

Komentarze zostały wyłączone.